Contactează-ne:

Luni - Vineri:  09:00 - 17:00

 +49 (0)6784 989 989 9

 +49 (0)157 755 848 79

  info@isp-jobs.ro

CV în limba germană

Design modern

Traducere romană - germană inclusiv

Adaptat la cerințele angajatorilor germani

Trimiteți Formularul CV

Cursuri de limba germana nivel A 1- A2

Este un element de text. Fă dublu click, pentru a edita textul și stilul acestuia. Există o mulțime de setări pe care le poți aplica pentru textul din acest element sau pentru întregul element. Experimentează și nu ezita să acorzi întrebări pe chat.

Împreuna reușim!

Asistent medical
16 ianuarie 2019

Cautam asistent medical generalist

Scurta prezentare angajator:

Institutie medicala de ingrijire si rezidenta (caracter hotelier) pentru varstnici si persoane cu dizabilitati

Locatie: Germania

Descriere si responsabilitati job:

• monitorizarea si supravegherea pacientilor

• masurarea functiilor vitale, tensiune arteriala, glicemie etc

• administrarea medicamentelor

• administrarea tratamentelor intravenoase si musculare

• completarea fisei de observatie a pacientilor

• acordarea primului ajutor in caz de urgenta

Cerinte:

• diploma de asistent medical eliberata de o institutie de invatamant acreditata

• certificat de conformitate eliberat de Ministerul Sanatatii sau in curs de obtinere

• cunostinte de limba germana B1/B2

• deschidere si flexbilitate

• interesat de acumularea de noi cunostinte

• spirit de observatie si atentie distributiva

• atitudine concilianta in relatiile cu pacientii si colegii de munca

Oferta:

• pachet salarial motivant in conformitate cu standardele pietei muncii din Germania, (renegociabil in functie competente dupa inceperea perioadei de proba):

• salariul brut incepe cu 1600 € pe perioada obtinerii dreptului de libera practica

• 2100 € dupa echivalarea diplomei si calificarii de asistent medical generalist

• cazare in incinta institutiei si asigurarea a 3 mese pe zi pana la gasirea unei locuinte

• decontarea costurilor de transport Romania-Germania pana la valoarea de 150 €

• 28 de zile de concediu /an

• asigurare de sanatate in Germania

• asigurare pentru pensie in Germania

• posibilitati de formare profesionala continua si de avansare

• desfasurarea activitatii profesionale intr-un mediu modern conform celor mai noi standarde din domeniul medical

>> Aplica acum